Jak na to

Drožďové knedlíčky a skvělé recepty na rychlé polévky

07.04.2021

Drožďové knedlíčky jako od babičky, to je přesně to, co by měl mít každý pořádný zeleninový vývar. Jak na to? Máme pro vás recept a několik tipů na rychlé polévky, do kterých se drožďové knedlíčky také hodí. 

Recept na drožďové knedlíčky

Na drožďové knedlíčky si připravte kostku kvalitního droždí, 5 polévkových lžic polohrubé mouky, 50 gramů másla, 1 cibuli, 2 lžíce strouhanky, vajíčko a sůl na dochucení. Určitě nezapomeňte na čerstvé nebo sušené bylinky, které knedlíčky ještě doladí a pozvednou jejich chuť i vůni.

Jak na to? Inspirujte se a postupujte podle našeho receptu na drožďové knedlíčky.

Polévky s drožďovými knedlíčky

Drožďové knedlíčky se hodí nejen do zeleninového či masového vývaru, ale i do dalších polévek. Vyzkoušejte, jak by vám zachutnaly v pórkové polévce s vajíčkem.

Rychlé polévky jsou totiž velmi oblíbenou večeří, zvláště pak v dobách, kdy ještě venku není moc horko a je potřeba zahřívat tělo. Dopřejte si také rychlou špenátovou polévku, rychlou hrachovou polévku nebo rovnou vyzkoušejte drožďovou polévku s vločkami.

Pokud jste stejní milovníci polévek jako my, jistě vás potěší i naše další recepty na skvělé a zdravé polévky, na kterých si můžete pochutnat jak na oběd, tak k večeři. 

Oběd, Večeře, Polévka, Všechny

Rychlá polévka z červené čočky a rajčat s opečenými semínky

15 minut 4 porce
Polévka, Všechny

Krémová polévka ze zeleného chřestu a bílých fazolí

35 minut 4 porce

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept