Jak na to

S dětmi v kuchyni: 3 jednoduché tipy na nepečené dorty, které si zamilujete

17.03.2020

Děti nemusí být vždy překážkou pro vaše kouzlení v kuchyni. Naopak, zapojte je a vymyslete jim jednoduché činnosti, které zvládnou a vám jimi pomohou. Vsaďte na tyhle nepečené dorty, které si zamiluje celá rodina a z výsledku budete nadšeni vy i vaše potomstvo.  

Jaké činnosti můžete svěřit při dělání dortu dětem?

Úplně nejsnazší je, když děcko pasujete na hlavního nosiče potřebných surovin. Vy sami ušetříte několik kroků a dítko bude mít radost, že stále dělá něco prospěšného a bude ho bavit, že je v neustálém pohybu. Dále jim určitě půjde i vrchní míchač, podavač, vykrajovač, pokladač, zdobič, no a rozhodně i ochutnávač.

Nepečený tvarohový dort, který je hotový raz dva

Abyste mohli dítko zapojit do celého procesu přípravy dortu, je potřeba zvolit na začátek nějaký jednoduchý recept. Jedním z oblíbených je třeba dort z velkých kulatých oplatek typu Kolonády. Jako náplň použijete jeden polotučný tvaroh, který smícháte s jednou zakysanou smetanou. Vše rozmícháte, vybalíte sušenky a ty postupně natíráte hotovou směsí. Ideální stav je, pokud máte oplatky různě barevné a střídáte světlou oplatku, krém, tmavou oplatku, krém… Skončíte silnější vrstvou krému, kterou pak nazdobíte ovocem, čokoládičkami, čerstvými květy, klidně i drobnou hračkou, fantazii se meze nekladou.

Náš tip: Tvarohové pochoutky jsou u dětí obzvláště oblíbené, navíc jde o zdravější a rychlejší variantu při přípravě krému a náplně, než kdybyste volili krém máslový. Proto doporučujeme připravit si s dětmi třeba i lahodné míša řezy, které vykrajovátkem na perníčky vykrájíte do oblíbených tvarů, čímž vám vzniknou malé roztomilé dorty, ze kterých budou děti šílet.

Palačinkový dort s nutelou a ovocem

Dalším skvělým a snadným tipem na velmi efektivní dezert je dort z palačinek. Stačí jen připravit těsto a následně upéct palačinky v trošku menším průměru, doporučujeme cca 10 centimetrů. Jednotlivé placky pak pomažete nutelou, nugetou nebo marmeládou, záleží na tom, co doma preferujete. Poslední vrstvu opět dozdobte čerstvým nebo kompotovaným ovocem. I tady velmi využijete malého pomocníka. A pokud ještě nemáte svůj osvědčený recept na palačinky, zkuste ten náš.

Variace na Krtkův dort se smetanou a banánem

Nenechte se zmást, i tento recept je velmi snadný a zvládnou vám pomoci i ti nejmenší. Nejprve si připravte krém, který uděláte tak, že si smícháte dva kelímky zakysané smetany se dvěma kelímky sýru gervais. Hotovou směs rozdělíte do třech misek, jednu necháte takto, do druhé přidáte jednu lžičku holandského kakao, do třetí dvě lžíce kakaa.

Vezmete si dortovou formu a začnete ji vykládat klasickými piškoty, ty potřete džemem a následně je pokryjete nejtmavší várkou krému. Na ten pokládáte na kolečka pokrájený banán. Následuje opět vrstva piškotů, džem, středně tmavá vrstva krému a banán. Nakonec další piškoty, džem, nejsvětlejší krém a na závěr vše posypete nastrouhanou čokoládou. Hotový dort nechte pár hodin ztuhnout v lednici.

Pokud uvažujete nad zdravějšími variantami dezertů, doporučujeme vám zkusit třeba mrkvový dort nebo rebarborový koláč. A jestli jste dostali spíš chuť na slané recepty, tady jsou naše tipy.

Předkrm, Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Palačinkové rolky se zeleninou

45 minut 4 porce
Předkrm, Večeře, Svačina, Všechny

Výborné jednoduché muffiny z vajíček

30 minut 6 porcí

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept