Příprava kávy a dezerty s kávou

0
Příprava kávy a dezerty s kávou

Káva je pro některé z nás požitek, pro jiné dokonce to jediné, co je udrží při životě v těžkém pracovním dni. Přesto, že většina z nás ji bere jako povzbuzovalo a životabudič, mělo by být pití kávy skutečně spíše tím požitkem až zážitkem.

 

Odborníci na přípravu a podávání kávy, tedy baristé, dokonce pořádají soutěže a mistrovství světa v tomto umění. Způsobů jak kávu připravit je mnoho, nejznámější a u nás neoblíbenější je káva instantní, poté filtrovaná a samozřejmě náš český unikát, tedy takzvaný turek. Káva se dá ale připravit například ve vakuum potu, cafeterii nebo jako káva arabská.

 

Příprava arabské kávy je doslova rituál. Do džezvy nasypeme velmi jemně semletou kávu a cukr a vše zalijeme studenou nebo maximálně vlažnou vodou. Džezvu postavíme na plotýnku. Jakmile obsah vzkypí, džezvu odstavíme a počkáme, až se obsah uklidní. Poté jí postavíme zpět na plotýnku a opět necháme kávu vzkypět. Celý proces zopakujeme ještě dvakrát (takže káva projde tímto procesem celkem třikrát). Tato káva se pak míchá s kořením a cukrem v poměru 3:1. Nejčastěji se používá skořice, vanilka nebo kardamom.
Jak jistě víte, káva se dá v kuchyni krásně využít i jinak, než jen na  povzbuzení. Existuje spoustu receptů na kávové dezerty, kterým káva dodá úžasné aroma a chuť.

 

Asi nejznámější sladkou pochoutkou s kávou je tiramisu. Báječný italský dezert z mascarpone, piškotů a kvalitního espresa. Mascarpone je velmi tučný, tvarohový sýr a tak není tiramisu zrovna dietní záležitost. Jelikož se zde používají syrová vejce, použijte jen ty z osvědčeného nebo prověřeného chovu, abyste se vyhnuli případné salmonelóze. Další nedílnou součástí a důležitou přísadou pravého tiramisu je amaretto. Tedy likér vyráběný z mandlí, meruňkových jader, bylin, vanilky a koření, který obsahuje 25 % alkoholu. Ohledně použití alkoholu do tohoto dezertu panuje asi nejvíce odlišností a regionálních úprav či variací. Někde přidávají rum, jinde dokonce whisky, najdete však části Itálie, kde by přidali třeba i  koňak nebo víno zvané marsala.

 

Hlavní přísada marscarpone se dá samozřejmě také nahradit. Ideálně nějakým velmi tučným, čerstvým sýrem. Může to být ricotta nebo v nejhorším případě naše lučina. Lučina není tak tučná, můžete ji tedy použít, pokud chcete dietnější českou variaci.

 

Na posypání použijte opravdu pravé kakao. Slazené kakové prášky nedoporučuji, jelikož nemají tu správnou nahořklou příchuť, která je na tiramisu to pravé.

 

Piškoty by měli být podlouhlé, italské slazené Savoiardi, které dnes již seženete v každém obchodním řetězci. Naše, české, opravdu nechte dětem a domácím mazlíčkům, na tento sladký zázrak se skutečně nehodí.

 

Vyzkoušejte můj osvědčený  recept a snad si tiramisu také zamilujete! Dobrou chuť.

 

Recept na Tiramisu:

 

Suroviny:

 

200 ml kvalitní silné kávy
25 ml ovocné pálenky
3 žloutky
150 g moučkového cukru
400 g mascarpone (nebo 1 kelímek mascarpone a 1 kelímek ricotty)
50 ml mandlového likéru nebo pár kapek mandlového aroma
100 g cukrářských piškotů
1 lžíce kakaa

Postup:

 

Uvařte si instantní kávu nebo espreso a nechte  vychladnout. Žloutky utřete s cukrem, dokud se cukr úplně nerozpustí.

 

 

Poté opatrně vmíchejte mascarpone a přidejte mandlový likér.

 

 

Na dno formy vyskládejte polovinu piškotů a pokapejte je polovinou kávy. Naneste na ně polovinu krému.

 

 

Naskládejte další vrstvu piškotů a opakujte postup.

 

 

Povrch posypte bohatě kakaem a zakryjte potravinovou folií. Nechte v lednici ztuhnout a odležet,ideálně do druhého dne.

 

|
| Tisk

Žádný nový komentář.

Zeptejte se šéfkuchaře