Novoroční předsevzetí - zdravý jídelníček

0
Novoroční předsevzetí - zdravý jídelníček

Novoroční předsevzetí


Chlebíčky, dortíčky, cukroví, smažená jídla a sladké cocktaily. Takto vypadal jídelníček většiny z nás v posledních dnech, ale i týdnech. Ukázkové stravování vypadá trochu jinak, a proto si na Silvestra někteří z nás dali takzvané novoroční předsevzetí. Tedy jíst zdravěji, nebo dokonce držet nějakou dietu, někteří prohlásili ono klasické novoroční klišé „už nikdy nebudu pít nebo se přejídat“. Myslím, že netřeba přehánět, stačí se vrátit do normálu a stravovat se opět běžně, tedy všeho s mírou. Nějaké to lehké a zdravější jídlo do jídelníčku ale rozhodně zařaďte.

 

Dodržet předsevzetí, ať už se týká čehokoliv není vůbec snadné. Pokud nemáte opravdu silnou vůli a dobrou motivaci, během ledna na sebe přestaneme být přísní a dodržování předsevzetí nás přejde. Pak se většinou  vrátíme se do starých kolejí. Pokud jste si dali za úkol v roce 2013 zhubnout, zapomeňte na drastické diety a hladovky. Každý kdo takovou dietu někdy držel, ví, že to stejně dlouho nevydrží a na konci má strašný hlad a někdy i pár kilo navíc, jo-jo efekt je neúprosný nepřítel. Letos to pojměte zlehka. Zařaďte do jídelníčku jen více zeleniny a ovoce a vyzkoušejte nějaké zajímavé lehké recepty. Především k večeři si můžete odpustit bůček a knedlík. Ideální lehká večeře by měla obsahovat bílkoviny, tedy například maso, vejce nebo mléčný výrobek a k tomu nějakou zeleninu.

 

Výbornou volbou je tedy ryba se salátem a zeleninou. Proto jsem se tento týden rozhodla vyzkoušet grilovaného candáta. Candát je dravá ryba a ty odborníci na výživu často doporučují při tvorbě redukčního jídelníčku. Candát je také velmi oblíbený u lidí, kteří ryby příliš nemusejí, protožeprý nemá klasické rybí aroma. Candát je velmi univerzální ryba, dá se připravit na mnoho způsobů. Vyzkoušejte ji na grilu, v páře, výborná je také do rybích vývarů nebo obalovaná. Candát má také velmi málo kostí, proto není třeba před přípravou vykosťovat. Díky octu v marinádě, který dle uvedeného receptu použijeme, se v kostech rozpouští vápník a tak jsou kosti měkké a mohou se tedy konzumovat spolu s masem. Kůži před grilováním této rybky nesundáváme, stačí jen na několika místech lehce naříznout a kůži dozlatova opéct.

 

Ryby obecně si velmi dobře rozumí se zeleninou. Popusťte tedy uzdu své fantazii a připravte si salát jen dle vašich chutí a představ. Zvolte nějaký lehký dressing a zdravá, lehká a chutná večeře je na světě!

 

Grilovaný candát s lehkým salátkem

Suroviny:

 

800 gramů filátka z candáta

200 gramů Hellmann's Dijonnaise hořčice

1 lžíce kopru sekaného

1 lžíce citrónové kůry strouhané

1 lžíce vinného octa

mletý pepř, sůl

1 rukola

1 salátová okurka

4 cherry rajčata

1 žlutá paprika

Hellmann's Dressing salátový

 

Postup:

 

Filé z candáta nakrájíme na menší kousky. Dijonnaise smícháme s koprem, citrónovou kůrou a vinným octem. Do této marinády vložíme kousky ryby a marinujeme (stačí 12 hodin).

 

Poté maso vyjmeme a pomocí papírového ubrousku maso řádně osušíme. Grilujeme z každé strany dozlatova (na pánvi z každé strany cca 2 minuty).

 

Listové saláty řádně propláchneme pod studenou vodou. Do mísy vložíme trhané saláty, krájená cherry rajčátka, papriky a okurku. Přidáme dresink Hellmann´s (na saláty) a společně vše lehce promícháme.

 

 

 

 

|
| Tisk

Žádný nový komentář.

Zeptejte se šéfkuchaře