Pletení a pečení vánočky

0
Pletení a pečení vánočky

Na Vánoce se peče nejen cukroví, ale i různé jiné sladké i slané dobroty. Největší klasikou je u nás jednoznačně vánočka. Kynutý, zapletený cop s rozinkami, posypaný mandlemi, to je ta pravá snídaně o svátcích. Kdo by nemiloval tu sváteční pohodu, pohádky a teplou vánočku s kakaem!

 

Vánočka je taková dobrota, že se dokonce vymyslela výmluva, jak jí jíst i 24. prosince. Nebo alespoň v naší rodině se říká, že pokud člověk celý Štědrý den nic nejí až do večeře, uvidí na stropě zlaté prasátko. Vánočka k snídani je v tomto případě výjimkou. Můj tatínek je ale zásadový a my prý prasátko nikdy neuvidíme, když se tou vánočkou tak „cpeme“. Kdo by ale odolal... :-)

 

Vánočka se u nás peče od pradávna, má tedy dlouholetou historii a ne vždy se jí říkalo tak jak jako dnes. Dříve to byla také pletenice, štědrovice, štrucla, žemle nebo ceplík. Podle mne je nepříhodnější právě pletenice. Umění uplést tuto pletenici si hospodyně předávaly z generace na generaci. Co kraj to jiná zvyklost v pletení, ale i jiný recept. Někde zadělávají do těsta povidla, jinde přidávají med či ořechy.

 

Na vánočce je podle mého nejsložitější právě pletení nebo chcete-li motání. Testovala jsem různé způsoby a návody na provázcích, ale řeknu vám, s těstem to jde mnohem hůře. Zvláště pokud chceme uplést vánočku z 9-ti pramenů. To už musí být člověk zvláště šikovný, aby se mu ruce nezamotaly.

 

Minulý rok jsem boj vyřešila tím, že jsem prostě a jednoduše upletla tři copy každý klasicky ze tří pramenů, jen jsem stupňovala sílu jednotlivých pramenů. Vzniknou vám tak 3 copy od největšího po nejmenší, které položíte na sebe. Můžete propíchnout na několika místech špejlí, aby se vám při pečení nerozjely. Tento rok jsem se ale nenechala zahanbit a upletla pravou 9-ti pramenou vánočku bez podvádění.

 

Kromě pletení je u pečení vánočky několik dalších zapeklitostí, s kterými se musíme, my hospodyňky, poprat. Například pozor na teplotu mléka na kvásek. Mléko musí být ohřáté, rozhodně ne zrovna vytažené z lednice. Ohřejte si tedy mléko v kastrůlku, část dejte stranou a do půlky hrnečku nalijte mléko na kvásek, vněm rozmíchejte mouku a cukr. Na kynutí a těsto na vánočku obecně se nesmí pospíchat. Vraťme se do doby našich babiček, zahoďme pro jednou technické vymoženosti a vypracujme těsto ručně. Po uhnětení nechte těsto opravdu dlouho kynout. Klidně i 4 hodiny, přikryté utěrkou na teplém místě (ale ne na topení), třeba v peřinách, jak se to dělávalo s každým kynutým těstem dříve. Troubu si před pečením pečlivě rozehřejte, aby měla skutečně 220 ° C. Na takto vysokou teplotu ji pečtě pouze 10 minut, poté snižte teplotu a dopečte. Uvidíte, že se vám díky tomuto postupu nestane, že by byla uvnitř nedopečená nebo naopak suchá.

 

Pečení vánočky bylo v dobách minulých pouze pro pekaře „profesionály. Doma ji hospodyňky připravovaly až od 18. století a to tolik, kolik bylo v domácnosti hladových krků. Zahrajte si letos na opravdovou hospodyni, vezměte si bílou zástěru a odvážně do toho. Přeji Vám krásné vánoční pletení.

 

Recept na vánočku

Suroviny:

150 gramů rostlinného tuku Hera

120 gramů moučkového cukru

4 vaječné žloutky

600 gramů hladké mouky

1 lžička cukru písek

42 gramů droždí

1 balení vanilkového cukru

1 špetka soli

1 špetka muškátového oříšku

100 mililitrů mléka

50 gramů rozinek

50 gramů mandlí

1 dl rumu na naložení rozinek

50 gramů mandlových lupínků

1 vejce na potření

 

Postup:

Rozinky si naložíme do rumu alespoň hodinu před přípravou těsta. Všechny suroviny musí mít stejnou, pokojovou teplotu. Z droždí, části mléka a lžičky cukru připravíme kvásek.

Hladkou mouku a vykynutý kvásek, cukr, zbylé vlažné mléko, žloutky, jemně nastrouhaný muškátový oříšek, vanilkový cukr, vanilku, sůl, sekané mandle a okapané rozinky částečně propracujeme a nakonec přidáme rozpuštěnou vlažnou Heru. Propracováváme tak dlouho, až vznikne vláčné tužší těsto.

 

 

 

Necháme na teplém místě kynout (těsto na vánočku kyne v teplém prostředí nejméně jednu hodinu). Během kynutí alespoň dvakrát propracujeme. Vykynuté těsto rozdělíme na 9 stejných dílů, každé rozválíme na delší váleček.

 

 

Spodní díl pleteme ze 4, prostřední ze 3 a vrchní jen stočením 2 pramenů. Pleteme od středu, protože těsto stále kyne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spodní díl přeneseme na plech, prsty nebo držadlem vařečky promáčkneme a potřeme rozšlehaným vejcem. Položíme střední díl, opět promáčkneme, potřeme vejcem a zakončíme horním spleteným pramenem, jehož konce podsuneme pod okraj vánočky.

Celý povrch potřeme zbylým vejcem, posypeme mandlovými lupínky a na krajích a ve středu svisle zapíchneme špejle, aby vánočka držela při pečení tvar.

 

 

 

Necháme na teplém místě ještě 15 minut kynout. V elektrické troubě pečeme při 220 °C asi 10 minut, pak teplotu snížíme a dopékáme dalších 20 - 30 minut při 160 °C. Po upečení pocukrujeme.

 

|
| Tisk

Žádný nový komentář.

Zeptejte se šéfkuchaře