Španělská kuchyně

0
Španělská kuchyně

Srpen je obdobím dovolených a většina z vás vyráží v tomto měsíci k moři. Ti co nemají takové štěstí, nebo raději cestují po vlasti, si mohou navodit atmosféru přímořských států alespoň jídlem.

 

Španělsko je velmi oblíbená destinace a to i díky skvělé místní kuchyni. Středomořská strava je navíc velmi zdravá a to především díky hojně používanému olivovému oleji.  Španělsko je jeho největším producentem i konzumentem na světě.

 

Ke španělské kuchyni neodmyslitelně patří zeleninové saláty, různá koření a sušené šunky. Z koření se ve Španělsku používá, u nás né příliš známý šafrán nebo římský kmín.

 

Každý region ve Španělsku je specifický jinou specialitou.  Jih Španělska je známý pro gaspacho – zeleninová polévka podávaná za studena, nebo pro kořeněné klobásy chorizos. Severskou specialitou je sýr idiazabal. Oblast východního Španělska je známá kvůli svým vínům. Typickým španělským pokrmem je také zarzuela, kotlík plný různých mořských plodů.

 

My si dnes připravíme jídlo se surovinami, které jsou pro Španělsko velmi typické a používané. Fazole, maso, klobása a olivový olej to je pravé Španělsko.

 

Vepřové maso kupte, jaké rádi používáte třeba na guláš nebo na směsi zeleniny s vepřovým. Ideální je ramínko nebo něco prorostlejšího. Klobása se hodí více kořeněná, pokud ostřejší neseženete, můžete do jídla přidat chilli nebo kajenský pepř. Kromě Knorr Bujonu není třeba žádného dalšího ochucování. Pokud ale chcete, můžete opepřit a přidat římský kmín. Cibule se nejvíce hodí červená nebo šalotka. Fazole jsem použila bílé konzervované v chilli omáčce a výsledek je perfektní. Ostré, kořeněné jídlo plné chuti! Dobrou chuť.

 

Fazole s vepřovým masem na španělský způsob

Suroviny:

 

Vepřové maso např. ramínko - 25 dekagramů

Knorr Bujón Hovězí - 1 kostka

Španělská klobása - 6 plátků

Střední cibule - 1 kus

Stroužek česneku - 1 kus

Rajčatový protlak - 200 mililitrů

Olivový olej - 40 mililitrů

Bílé fazole - 400 gramů

 

Postup:

Fazole nechte na noc ve vodě a poté vařte na mírném ohni ve stejné vodě, ve které byly namočené.

 

Přidejte k nim kostku Knorr Bujón Hovězí. Po uvaření nechte vychladnout a sceďte.

 

Vepřové maso očistěte, umyjte, nakrájejte na kostičky a opečte dozlatova na olivovém oleji. Oloupanou cibuli

nasekejte nadrobno, česnek prolisujte a přidejte k masu.

 

Následně přidejte rajčatový protlak, klobásu nakrájenou na kolečka a fazole.

 

Duste pod pokličkou dokud maso nebude měkké.

 

Podávejte s chlebem, brambory nebo rýží. Jako všechna jídla tohoto typu, jsou tyto fazole nejlepší druhý den :-)

|
| Tisk

Žádný nový komentář.

Zeptejte se šéfkuchaře