Voňavé vánoční perníčky

0
Voňavé vánoční perníčky

Vánoce, Vánoce přicházejí……a jsou tu zas! Vánoce se neúprosně blíží, nakupovací horečka začíná a hospodyňky už se pěkně otáčejí. Myslím, že by si měl každý z vás dát letos předčasně novoroční předsevzetí, že letošní Vánoce pojmeme klidně a skutečně si je užijeme!

 

Já letos poprvé peču cukroví již od půlky listopadu. Mám letos prostě pocit, že Vánoce začali nějak dřív….ještě loni byl u nás zvyk, že se cukroví začalo péct na Mikuláše. Jeden by si myslel, že to je fůra času, ale není. Jistě víte, že cukroví je nejlepší uleželé a čím déle tím lépe. Také musím z vlastní zkušenosti říct, že se cukroví upečené na Mikuláše sní ještě před Štědrým dnem a na svátky už nic nezbude. Moje letošní strategie je tedy taková, že jsem upekla první várku už v listopadu, tu nedočkavci a návštěvy pomalu ujídají a já už se těším, až budu na Mikuláše péct tu druhou várku, kterou asi zamknu pod petlici a odemknu ji nejdříve 23. prosince.

 

Druhů vánočního cukroví je nekonečné množství. Linecké slepované marmeládou, dobré věci s krémem, pracny, vosí hnízda, plněné ořechy nebo moje nejoblíbenější perníčky. Miluji tu jejich vůni po skořici, badyánu a hřebíčku. Perníčky vždy provoní celý byt a dají se krásně zdobit.

 

Zdobení perníčků je kapitola sama o sobě. Klasickou a nejpoužívanější polevou je cukrová, tedy z moučkového cukru a bílku. Kdo však nemá rád nebo nedůvěřuje syrovému vejci, může zdobit čokoládovou polevou, karamelem, citronovým krémem nebo třeba jedlými bonbony. Fantazii se meze nekladou a do této činnosti můžete báječně zapojit děti. Přece jen by mělo být pečení o navození sváteční atmosféry a může pěkně spojit rodinu touto tvůrčí činností. Děti pečení milují, dopřejte jim tedy tento rok tu radost, vyrobit si vlastní dílo.

 

Skvělý nápad a tip je také to, že můžete dětem nabídnout, aby upekly perníčky jako dáreček například pro babičky a dědy. Polevou napíší jejich jméno a pověsí na stromeček, kde si prarodiče mohou svůj dárek, vlastnoručně vyrobený milovaným vnoučetem, najít. Uvidíte, že budou mít radost obě strany. Ono jedlé dárky jsou obecně velmi úspěšné, tedy aspoň v naší rodině labužníků. Zabalte cukrovíčko do celofánu, ozdobte barevnou mašlí a dárek je na světě. Nebo udělejte domácí vaječný likér a dárek pro maminku máte vyřešený.

 

Pokud nemáte čas a chuť dělat se s cukrovím týdny dopředu, doporučuji následující recept na perníčky, které jsou měkké hned po upečení a nemusíte tedy čekat věčnost, než změknou. Pokud se vám přece jen zdá, že by malinko změknout mohli, ale už na to máte jen pár dní, trikem našich babiček je rozpůlené jablko vložené do krabice s perníčky. Perníčky si nasají vláhu z jablka a velmi rychle krásně změknou. Jak se píše v tipu u tohoto receptu, to že máte perníčky tvrdé je většinou tím, že dáme moc medu. Držte se tedy pevně uvedeného množství všech surovin a úspěch je zaručen. Přeji krásně vánoční pečení!

 

Perníčky měkké hned po upečení!

Suroviny:

140 gramů moučkový cukr

100 gramů rostlinný tuk Hera

3 kusy vejce

2 lžíce rozpuštěný med

2 lžičky perníkové koření

1 lžička jedlá soda

400 gramů hladká mouka

 

Poleva:

150 gramů moučkový cukr

1 kus vaječný bílek

 

Postup:

V míse utřeme cukr se dvěma vejci a změklou Herou, přidáme med a koření.

 

 

 

Do takto připravené hmoty vmícháme prosátou mouku promíchanou se sodou.

Vypracujeme těsto, které na válu ještě prohněteme.

 

 

Vyválíme z něho silnější placku a vykrajujeme tvary, které skládáme na plech vyložený pečicím papírem.

 

 

Nakonec potřeme rozšlehaným vajíčkem, aby se perníčky pěkně leskly Pečeme v troubě předehřáté na 180 °C dozlatova.

 

 

Poleva: prosátý moučkový cukr třeme s bílkem v míse, dokud nevznikne hladká bílá poleva. Prosátím zabráníme, aby poleva ucpávala zdobítko.

 

 

|
| Tisk

Žádný nový komentář.

Zeptejte se šéfkuchaře