Jak se zahřát? Zkuste horkou polévku nebo čaj.

0
Jak se zahřát? Zkuste horkou polévku nebo čaj.

Vítr fouká ze strnišť a meluzína kvílí v komíně. Rána již bývají velmi chladná a vzduchem poletují pestrobarevné listy, padající ze stromů. Ano, podzim je nezadržitelně tu, a proto je potřeba dodat našim zkřehlým tělům tolik potřebné teplo. Každý z nás má asi svůj vlastní recept na to, jak se za sychravých dnů pořádně zahřát. I my jsme si pro vás na tento měsíc připravili několik zajímavých tipů, díky kterým rozhodně nepoznáte, co to je podzimní chlad!

 

Prvním skvělým zdrojem tepla mohou být třeba polévky. Talíř plný vydatné horké polévky jistě postaví na nohy nejednoho „zmrzlíka“, nemluvě o tom, že také dodá potřebnou energii a doplní nám tekutiny. To je velmi důležité, protože na rozdíl od parného léta, v zimě většina z nás na pravidelný pitný režim zapomíná.

Další osvědčený způsob, jak tělu dodat zároveň teplo i tekutiny, jsou čaje. Obliba pití čaje v posledních letech roste a není vůbec divu. Po vodě je to hned druhý nejčastější nápoj, kterým zaháníme pocit žízně. Výhodou čaje je i to, že nemá téměř žádné kalorie a navíc má nižší obsah kofeinu, než káva. Takže nám nic nebrání, abychom si během dne dopřáli více lahodných šálků. Pokud toužíte po vydatnějším nápoji, vyzkoušejte medový čaj s mlékem.

 

Vyzkoušejte během listopadu některé naše recepty na přípravu výborných polévek. Nebo si s námi vychutnejte intenzivní chuť jemného čaje a obtočte své zkřehlé prsty kolem horkého šálku. Uvidíte, že s našimi tipy vám tento měsíc nebude zima ani na docela malou chvilku. S námi se zahřejete!

|
| Tisk

Žádný nový komentář.

Zeptejte se šéfkuchaře