Vánoce a Silvestr

0
Vánoce a Silvestr

Vánoce, svátky klidu a míru, jsou již za dveřmi. V české kotlině jsou stále vnímány konzervativně, jen málo odvážlivců se rozhodne pro svátky na pláži. Proč také, když kouzlo českých vánoc je magické: kombinace ladovské zimy za oknem, voňavého koření, svařeného vína, které prohřeje, praskání dříví v krbu...

 

A do toho nadšené pekařky a pekaři, kteří jakoby chtěli vyzkoušet všechny recepty na laskominy, které se předávají v rodinách z generace na generaci. Každá rodina má svůj vlastní recept na ty nejlepší vanilkové rohlíčky, který by za nic nevyměnila. Stálicí je také linecké – a i zde je mnoho variant, jak udělat to nejvoňavější těsto a nejlepší marmeládu. Kdo se sladkému vyhýbá, má ve vánoční čas opravdu co dělat: vůně perníčků a vánočního cukroví bývá všudypřítomná. Pečení cukroví je v mnoha rodinách tradicí, avšak není třeba z tohoto příjemného a milého rituálu dělat závody: tři druhy, upečené s láskou, přece bohatě stačí. Dětmi toužebně očekáváné svátky bychom měli strávit pokud možno v harmonii se sebou samými a s rodinou. K tomu patří nejen dobré jídlo a pití, ale i čas strávený společně.

 

Zatímco vánoční tabuli vévodí stále tradiční kapr a bramborový salát, Silvestr tráví Češi méně usedle. Konzumace alkoholu patří ke koloritu, Nový rok vítáme sklenkou dobře vychlazeného sektu. Kdo slaví Silvestr aktivně a nemá čas na opulentní tabuli, volí nejčastěji pohoštění typu chuťovek a jednohubek. Tradiční chlebíčky – mimochodem občerstvení typické pro Českou republiku – jsou oblíbenou stálicí každého večírku.

 

Tipy a vánoční recepty, kterými můžete obohatit Vaši slavnostní tabuli, najdete na našem webu Receptynakazdyden.cz.

 

Krásné svátky plné pohody přeje tým Receptů na každý den.

|
| Tisk

Žádný nový komentář.

Zeptejte se šéfkuchaře