Přidej si tento recept mezi své oblíbené!

Čokoládové bábovičky

Receptynakazdyden.cz
Hodnocení uživatelů:
30 minut 20 minut 30 porcí Středně obtížné

Ingredience

těsto na košíčky

krém

zdobení

  • 100 gramů bílá poleva
  • čokoládové hvězdičky a cukrové perličky na ozdobení

Příprava

  1. Změklou Heru nakrájíme na malé kousky. Oříšky nastrouháme na jemno. Čokoládu rozpustíme. Heru promícháme s oříšky, čokoládou, cukrem, kakaem a moukou. Směs ochutíme skořicí a hřebíčkem. Ze všech přísad vypracujeme hladké nelepivé těsto, uložíme je do chladu a necháme asi 30 minut odležet.
  2. Odležené těsto rozkrájíme na kousky, které vtlačujeme do formiček na košíčky. Pečeme v předehřáté troubě při 180 °C asi 20 minut. Košíčky necháme ve formičkách mírně zchladnout a pak je opatrně vyklopíme.
  3. Na náplň nejprve rozehřejeme čokoládu. Změklou Heru nakrájíme na kousky, přidáme částečně zchladlou čokoládu a vyšleháme do krému, který ochutíme vaječným likérem. Cukrářský sáček s řezanou trubičkou naplníme krémem, který ozdobně nastříkáme do košíčků.
  4. Uložíme je do chladničky a necháme ztuhnout. Polevu rozpustíme a namáčíme do ní vrchní část košíčků. Ozdobíme je čokoládovou hvězdičkou, na kterou pomocí zbylé polevy přilepíme zlatou perličku. Čokoládové bábovičky necháme ztuhnout a pak je vložíme do papírových košíčků.
  5. Zdroj: Kulinární studio, Bauer Media v. o. s.
|
|
| Tisk

Žádný nový komentář.

Zeptejte se šéfkuchaře