Přidej si tento recept mezi své oblíbené!

Závin s tvarohem a meruňkami

Hodnocení uživatelů:
10 minut 50 minut 10 porcí Středně obtížné

Ingredience

Příprava

  1. Sušené meruňky si nasekáme na malé kousky, dáme je do misky a zalijeme trochou vařící vody, tak aby byly ponořeny (lehce ještě změknou a pustí aroma). Kostky tvarohu dáme do mísy, rozklepneme do něj jedno celé vejce a přidáme dle chuti cca 2 polévkové lžíce moučkového cukru. Přidáme scezené nasekané meruňky a dobře promícháme a necháme v lednici chvilku vychladnout. Chlazená listová těsta ve tvaru plátu rozmotáme a necháme na již obsahujícím pečícím papíru rozprostřeny.
  2. Potřeme rozkvedlaným syrovým vejcem celou plochu těsta. Lehce posypeme jemně mletou strouhankou a rozetřeme na oba pláty těsta stejným dílem tvarohovo-meruňkovou směs. Oba kratší konce těsta kousek přeložíme a poté za pomoci pečícího papíru smotáme a utahujeme do tvaru závinu. Přeneseme i s pečícím papírem na přiměřeně velký plech. Zbytkem rozkvedlaného vejce potřeme obě nohavice závinu po celé ploše povrchu.
  3. Každou nohavici propícháme vidličkou a pečeme při střední teplotě a dle typu trouby dozlatova a křupava cca 40 minut.
Tip: Pokud máte svoje sušené meruňky, tak jim dejte samozřejmě přednost.
Tip: Sušené meruňky jsou po rozpečení příjemně měkké a lehce pustí šťávu.
|
|
| Tisk

Žádný nový komentář.

Zeptejte se šéfkuchaře