Příprava
Brambory oloupeme a nastrouháme najemno. Umístíme je do cedníku, pod který dáme hrnec a z brambor vymačkáme vodu. To jde nejlépe naběračkou, nebo mačkadlem na brambory.
Scezené brambory přendáme do větší mísy, přidáme vejce a škrob z hrnce. Ten získáme tak, že vymačkanou vodu necháme pár minut stát. Pak se bílý škrob oddělí od vody.
Do bramborové směsi po trochám přidáváme krupici (mouku) a mícháme. Hotové těsto by mělo být kompaktní a spíš tužší.
Ve velkém hrnci přivedeme k varu dostatek vody a osolíme. Lžící tvarujeme knedlíky a dáváme je vařit. Každý knedlík by se měl vařit deset až patnáct minut, nejlepší je ale jeden vylovit, ochutnat a dle toho upravit dobu varu.
Hotové chlupaté knedlíky vyndaváme vidličkou nebo děrovanou sběračkou. Je dobré je rovnou omastit sádlem. Podáváme jako přílohu nebo samotné se zelím, či bryndzou. Rozhodně si ale chlupaté knedlíky rozumí s tukem. Nejlépe s vyškvařenou slaninou nebo vypečeným špekem.
Diskuse k receptu (0)
Nový komentář