Příprava
Čínské zelí pokrájíme na 3 centimetry velké kousky, propereme je ve studené vodě a následně vodu vymačkáme. Ve velké míse kousky promačkáme s košer solí (měly by stačit dvě lžíce). Necháme odpočívat 3 hodiny s tím, že každou půl hodinu promícháme.
Připravíme si rýžový rozvar – v dvou deci vody provaříme dvě lžíce rýžové mouky a lžičku cukru. Po minutě stáhneme a necháme vychladnout.
Připravíme si kimchi pastu – v mixéru rozmixujeme dvě lžíce sezamového oleje, česnek, cibuli, lžíci rybí omáčky, trochu sojovky, zázvor (asi 1 cm kousek), tři lžíce gočugaru a pak půlku sáčku sladké i pálivé papriky. Rozmixovanou směs smícháme s rýžovým rozvarem.
Připravíme si zeleninu – mrkev i jarní cibulku nakrájíme. Mrkev na tenká půlkolečka, nebo proužky. Jarní cibulku na 2 cm dlouhé kousky.
Nyní je čas na přípravu kimchi. Zelí scedíme a vymačkáme z něj tekutinu. Do rýžového rozvaru smíchaného s kimchi pastou dáme mrkev s cibulkou a promícháme. V této směsi obalíme pekingské zelí a pěchujeme do nádoby. Ideální je velký plastový kontejner, který lze pevně uzavřít. Nádob neplníme až po okraj, kimchi by mohlo během kvašení vytéct.
Kimchi necháme tři až pět dní kvasit v pokojové teplotě. Že kvasí, poznáme tak, že když čistou lžící stlačíme povrch kimchi, objeví se bublinky. Pak přesuneme do lednice. Tam kvašení pokračuje, ale velmi pozvolna. Kimchi vám takto vydrží i měsíce.
Diskuse k receptu (0)
Nový komentář