Rumové kuličky – nepečené a snadné jak facka

Autor: Maky Kucharova HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 5 (1)
Do 60 minut Doba přípravy
Nenáročné Obtížnost
1 Počet porcí
Nepálí Pikantnost

Nepečené vánoční cukroví, které zvládne opravdu každý! Rumové kuličky byly původně údajně vynalezené pekaři v Dánsku. Tam se stejně jako v Čechách tradičně obalují ve strouhaném kokosu. Naopak v Německu, kde se rumové kuličky také hojně dělají, je obalují v čokoládě. U nás existují dva hlavní druhy – obyčejné, na které je i tento recept, a pak ty s rozinkou uprostřed. Pokud chcete kuličky s rozinkou, naložte rozinky je několik dní před přípravou do rumu a pak je napěchujte doprostřed kuliček.

Ingredience

  • 200g máslo
  • 1 balíček dětských piškotů
  • 150g cukru moučka
  • 300ml rumu (dle chuti)
  • 100g kakao
  • cca 50g kokosu na obalení

Příprava

Nejdříve si rozdrtíme piškoty na jemné kousíčky. Dobře to jde v dobře uzavřeném igelitovém pytlíku, který přikryjeme utěrkou. Pak do něj boucháme paličkou na maso, dokud nemáme piškotovou drť. Případně můžeme použít mixér.

K piškotové směsi pak přidáme máslo, kakao, cukr a rum. Smícháme dohromady a vznikne nám tužší těsto.

Z těsta vytvarujeme kuličky, které následně obalíme v kokosu.

Tip na závěr : Rumové kuličky můžeme obalovat i v různých druzích rozdrcených oříšků (například vlašské), nebo je obalit v holandském kakau. Můžete vyzkoušet různé kombinace a najít si tu, která vám bude chutnat nejvíce. Hotové rumové kuličky skladujeme v chladu.

Diskuse k receptu (0)

Nový komentář

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept