Jak na to

Recept na klasický club sandwich a 3 tipy na další variace

10.01.2021

Club sandwich, nazývaný také klubový sendvič, je pokrm amerického původu, kdy je základem toustový chléb. Často se krájí na čtvrtiny nebo na poloviny a je základem každé dobré párty. Ale skvěle se hodí i jako rychlá večeře nebo svačina. 

Recept na klasický club sandwich

Připravte si toustový chléb a ten naplňte nakrájenou drůbeží šunkou nebo smaženou slaninou a doplňte hlávkovým salátem, rajčaty a majonézou. Takto vypadá základní recept, velmi snadné, rychlé a chutné. Club sandwich se dá ale připravit na mnoho dalších způsobů. Vyzkoušejte náš recept na ultimátní club sandwich.

3 tipy na variace klubového sendviče

  1. Toustový chléb už zachránil mnoho domácností, ale pokud vám „tousťák“ nevyhovuje, určitě si dopřejte sendvič v klasickém českém chlebu. Protože co si budeme povídat, náš chléb nemá konkurenci, co myslíte? A pokud máte doma toustovač, dejte ho naplněný klasickými nebo libovolnými surovinami na dvě minuty zapéct. Anebo vyzkoušejte úplně jinou specialitku, například preclík sendvič či bagel sandwich.
  2. Je na vás šunka a ještě k tomu smažená slanina moc? Klidně nahraďte maso pouze sýrem. Zvolte třeba mozzarelu, ementál nebo romadur. Posypejte ho sušenou bazalkou, přidejte dva kousky sušených rajčat a dejte sendvič zapéct. Anebo vyzkoušejte kuřecí sendvič s avokádem či krevetový sendvič.
  3. Club sandwich jako občerstvení na párty? My říkáme rozhodně ano! Je to stylové, rychlé a snadné. Pro více hostů si připravte více variant, aby si pochutnal úplně každý. Malou inspirací by vám mohly být naše minisendviče. Skvělý je také chléb namazaný gervais, s nivou a ořechy. Pro sladký nádech můžete přidat i zavařenou či čerstvou hrušku, brusinky nebo sušené fíky.


Jak jsme předesílali už na začátku, variací na skvělé a chutné sendviče je opravdu nespočet. Dopřejte si proto ještě další recepty, které vás jistě osloví a zachutnají celé vaší rodině.

Snídaně, Oběd, Večeře, Svačina, Všechny

Středomořský sendvič

15 minut 4 porce
Snídaně, Svačina, Všechny

Avokádový sendvič

15 minut 4 porce

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept