Jak na to

Koprová omáčka jako od maminky! Recept na snadnou, rychlou klasiku

05.05.2021

Koprová omáčka má své příznivce i odpůrce. Často je spojována se školní jídelnou, ale kdepak, tomu už dávno odzvonilo! Ukážeme vám moderní recept i další tipy, jak udělat z koprovky nezapomenutelnou pochoutku jak k obědu, tak na večeři. 

Recept na koprovou omáčku

Byť byste se mohli koprovky bát, není třeba. Jde vlastně o velmi snadný recept. Připravte si asi 12 menších brambor, půl litru vody, nejlépe i 200 ml vývaru, ale nemusí být. Dále budete potřebovat 4 vajíčka, svazek kopru, 3 lžíce másla, 3 lžíce hladké mouky, jednu 33% smetanu a ocet, sůl, cukr a pepř na dochucení. Jak na to? To zjistíte v našem rychlém receptu na luxusní koprovou omáčku.

Jak docílit dokonalé koprové omáčky

  • Koprovou omáčku můžete podávat s vařeným bramborem a vařeným vajíčkem nebo zastřeným vejcem. Tato lehčí varianta je ideální jako skvělá večeře.
  • Pro odlehčení můžete místo smetany použít nízkotučné mléko.
  • Pokud připravujete sytý oběd, doporučujeme podávat koprovku s houskovým nebo karlovarským knedlíkem a vařeným hovězím masem. Můžete také použít vepřovou kýtu.
  • Znáte koprovou omáčku spíš s houbami? Určitě není problém je do omáčky přidat, nejlepší jsou hříbky nebo lišky, ale můžete použít jakékoliv, klidně i sušené. Ty si jen nezapomeňte alespoň hodinku před vařením namočit ve vodě.
  • Místo octa zkuste přidat citronovou šťávu, chuť se maličko promění a možná zase o kousek povznese.

Náš tip: Koprová omáčka je také skvělá s plátkem lososa. Vyzkoušejte, uvidíte, že nebudete litovat.

Pokud máte rádi kopr, máme pro vás další dva recepty, ve kterých je právě tato ingredience zakomponována. Jistě zachutnají i vám! 

Předkrm, Hlavní jídlo, Svačina, Všechny

Spanakopita – dobrota z Řecka

50 minut 6 porcí
Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Teplý salát z cukety

30 minut 4 porce

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept