Jak na to

Recept na nakládaný hermelín a tipy na vylepšení

25.10.2020

Nakládaný hermelín je hospodská klasika! Když ale nemůžete zrovna do restaurace, není nic snazžího, než si ho připravit doma. Bude se vám hodit jako skvělá večeře anebo jako občerstvení pro nečekanou návštěvu. 

Recept na nakládaný hermelín

Připravit nakládaný hermelín je velmi snadné. Jediné, co na něm nemáme rádi, je to čekání, než se nám odleží! Ale rozhodně se vyplatí. Lámete si hlavu s přípravou? Nemusíte, tady je osvědčený recept na ten nejlepší nakládaný hermelín.

Jak nakládaný hermelín podávat?

Skvělý je s čerstvým chlebem nebo bagetkou, vyzkoušejte k němu také česnekovou bagetu anebo přikusujte tyčinky z lískového těsta posypané rozmarýnem. Také nešlápnete vedle, když sáhnete po nejrůznějších krekrách nebo knäckebrodu.

Náš tip: Hermelín jako takový se většinou podává celý na talíři. Zkuste ho ale rozkrájet na osm malých trojúhelníčků, zapíchat do nich barevné vlaječky a máte parádní občerstvení na večerní zobání u televize nebo pro nečekanou návštěvu.

Jak nakládaný hermelín vylepšit?

  • Pokud máte ve sklenici místo, neváhejte do ni spolu s hermelínem naložit také několik zelených a černých oliv. Při podávání je to příjemné osvěžení.
  • Bylinky! Dalším skvělým tipem, jak celý pokrm ještě o něco posunout, jsou rozhodně bylinky. Přidejte proto do sklenice dvě snítky rozmarýnu. Uvidíte, že nebudete litovat.
  • Jak si vyhrát s papričkami? Nezůstávejte jen u jednodo stylu. Připravte si jak červené, tak žluté a zelené chilli papričky. Některé rozkrájejte na kolečka, další naložte celé. Alespoň budete mít více možností k servírování a také širší škálu pálivosti hermelínu – kdo bude chtít, zkrátka si dá o papričku víc.
  • Pasta ze sušených rajčat, další parádní vychytávka, která udělá z vaše hermelínu naprostou topovku. Když hermelín rozkrojíte a budete ho potírat česnekovou pastou, přidejte si pesto ze sušených rajčat. Anebo použijte jenom to.
  • Ořechy! Připravte si dvě hrsti vlašských ořechů a nasypejte je spolu s dalšími ingrediencemi do sklenice. Anebo jimi posypejte hermelín až tesně před podáváním. Sýry a ořechy, to jde k sobě.
  • V neposlední řadě myslete sezónně. Máte už doma zpracovanou dýni? Tak sem s ní. Takové čatní z dýně bude k hermelínu dokonalý doplněk.

Zaujaly vás naše tipy na snadné pokrmy? Pokud ano, pak se vám jistě budou líbit další dva recepty, které využijete jako překvapení k večeři nebo pohoštění pro návštěvy. 

Předkrm, Snídaně, Oběd, Večeře, Všechny

Zapečený chleba po italsku

20 minut 4 porce
Předkrm, Svačina, Všechny

Pohankové grissini

90 minut 10 porcí

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept