Jak na to

Skvělé boloňské špagety jako z Itálie, které zvládne každý

24.11.2020

Základem boloňských špaget je pochopitelně boloňská omáčka, která je založená na mase a je typická pro italské město Bologna. Nejčastěji si ji vychutnáte právě se špagetami nebo v dalším oblíbeném pokrmu jménem lasagne. Jak si boloňské špagety připravit doma, aby chutnaly jako z italské restaurace? Poradíme vám! 

Recept na boloňské špagety

Máme pro vás základní recept na rychlé a skvělé boloňské špagety. Tento recept si ale můžete upravit dle svých chutí a nebo podle toho, jaké ingredience doma máte.

Co byste měli vědět o přípravě boloňských špaget?

  • Mleté maso by mělo být hovězí, případně zvolte mix hovězího a vepřového v poměru 1:1.
  • Pokud doma nemáte červené víno, můžete použít i víno bílé.
  • Do boloňské omáčky můžete použít kromě mrkve a řapíkatého celeru také čerstvá rajčata, případně červenou papriku, pokud máte rádi.
  • Jestli jste zastáncem pořádné masité chuti, doporučujeme na cibulce v základu osmahnout i 100 g na kostičky nakrájené pancetty.
  • Pro dochucení můžete použít provensálské koření nebo špetku muškátového oříšku.
  • Špagety vařte vždy al dente, tedy na skus. To znamená, že by měly zůstat lehce tvrdší, aby vždy při jídle maličko křupaly.

Pokud máte rádi italskou kuchyni, vyzkoušejte i naše další recepty, třeba na rizoto nebo si doma hravě připravte těsto na pizzu. Italská kuchyně je celkem těžká a hutná, dopřávejte si proto tyto pokrmy spíš k obědu nebo jako brzkou večeři.

A jestli mezi vaše oblíbená jídla patří opravdu hlavně boloňské špagety, máme pro vás další dva recepty. Věříme, že vám zachutnají stejně jako nám!

Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Rychlé boloňské špagety

25 minut
Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Špagety po boloňsku s čočkou

40 minut 4 porce

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept