Jak na to

Špagety carbonara jako od italského šéfkuchaře

07.12.2020

Špagety carbonara pochází z italské kuchyně, konkrétně z Říma. Carbonara znamená v překladu špagety po uhlířsku, takže jde nejspíš o recept italských uhlířů. Tento lahodný pokrm z těstovin, slaniny, sýra a smetany zachutná jistě i vám! Ať už jako sytý oběd anebo rychlá večeře. 

Recept na špagety carbonara

Pokud jde o italskou kuchyni, vždy si zakládá na minimu surovin, zato ale na jejich kvalitě a čerstvosti. Proto vybírejte ingredience pečlivě. Kromě balení špaget budete potřebovat také panchetu, parmazán a koření. Mrkněte na náš recept, jak na špagety carbonara jednoduše a chutně.

Tři variace na špagety carbonara

  • Někdo si nejvíce pochutná na opravdu masitých pokrmech, a tak si do špaget carbonara přidává i na kousky nakrájenou klobásu. Není to zcela pravý italský recept, ale masožroutům jistě zachutná!
  • Pokud je na vás základní koření málo, použijte tři stroužky česneku, dodá pokrmu zase trošku jiné aroma.
  • Rozhodně se nebojte přidat také čerstvé bylinky. Italové by to asi neviděli rádi, ale taková nasekaná petrželka? To je dobrota. Anebo pochopitelně několik lístků bazalky.

Oběd nebo večeře jako z italské restaurace?

Jestli máte rádi italskou kuchyni, určitě vás potěšíme i našimi dalšími recepty. Pro ty, kteří nepotřebují nutně ke každé večeři maso, máme recept na špagety s bazalkovým pestem. Každý milovník Itálie pak neodolá klasickým boloňským špagetám anebo můžete vyzkoušet lahodné lasagne. Šikovné ruce pak jistě hravě zvládnou i domácí těsto na pizzu.

A nakonec se klidně můžeme vrátit zase ke špagetám a vyzkoušet ještě další dva zdravé a zajímavé recepty. Přejeme dobrou chuť! 

Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Rychlé boloňské špagety

25 minut
Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Špagety po boloňsku s čočkou

40 minut 4 porce

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept