Sezónní tipy a triky

Vepřové na houbách s rýží – vyzkoušejte plátky i kostky

29.03.2021

Vepřové maso je v české kuchyni velmi oblíbené a vepřové na houbách je stará dobrá klasika.  Jak na to, abyste zvládli rychlou večeři nebo rodinný oběd? 

Vepřové na houbách – recept

Vepřové na houbách je skvělý a přitom snadný recept. Důležitou roli hraje vhodně zvolené maso, pak už je to hračka. Připravte si vepřovou plec, sušené nebo čerstvé houby – mohou být hříbky, ale také třeba žampiony, 1 velkou cibuli, vývar nebo vodu, hladkou mouku, máslo a koření na dochucení. Dále postupujte podle našeho receptu na vepřové plátky na houbách.

Náš tip: Vyzkoušejte také vepřové kostky na houbách. Použijte vepřovou krkovici, rozkrájejte ji na kostky o velikosti cca 2 centimetry a postupujte dál podle našeho receptu.

Vepřové maso a způsoby přípravy

Vepřové maso můžete vařit, péct, smažit i grilovat a nikdy nešlápnete vedle. Z vepřového masa se k vaření a kouzlení v kuchyni nejčastěji využívá pečeně, kýta a plec. Krkovice je pak ideální na grilování. Milovníci vepřového si ale rádi dopřejí i bůček, koleno nebo žebra, pokrmy, které se nejčastěji pečou v troubě. Za velkou pochoutku se také pokládá vepřový ocásek.

Vepřové maso a další recepty

Vepřové maso je v českých domácnostech jedno z nejpoužívanějších, proto možná oceníte i další recepty s vepřovým. Asi nejsnadnější a velmi rychlé pokrmy jsou vepřové plátky na přírodní způsob s lehkou přílohou, jako jsou brambory či americké brambory nebo zelenina. Celé rodině pak jistě uděláte radost řízkem z vepřové kýty.

Můžete zkusit také vepřové maso s pórkem a houbami. Skvělý recept máme i na segedínský guláš z vepřového nebo vepřové na kmíně. A rozhodně vyzkoušejte pomalu pečený vepřový bůček.

Zaujaly vás naše tipy, jak připravit vepřové maso, ale říkáte si, co vepřová panenka? Ani na tu jsme nezapomněli, tady jsou hned dva skvělé recepty. 

Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Vepřová panenka pečená se sušeným ovocem

100 minut 4 porce
Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Vepřová panenka v bylinkové krustě a hranolky z červené řepy

50 minut 4 porce

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept