Karlovarský knedlík umí překvapit. Na přípravu je snadný, rychle hotový, přitom je velmi chutný a udělá spoustu parády. Jak na karlovarské knedlíky a co si dát k nim, abyste si pochutnali k obědu i k večeři? Tady jsou naše tipy.
Recept na karlovarský knedlík
Připravte si 8 rohlíků nebo housek, ideálně den staré. Pak budete potřebovat 2 vajíčka, 200ml mléka, 100g hrubé mouky, lžičku soli, špetku muškátového oříšku a dvě hrsti čerstvé nasekané petržele.
Jak na to?
- Nakrájejte si pečivo na malé kostičky a dejte ho do mísy
- Oddělte žloutky od bílků
- Žloutky rozmíchejte s mlékem, moukou, kořením a petrželí
- Směs vlijte do mísy k pečivu a zamíchejte
- Z bílků si vyšlehejte sníh a vmíchejte ho do pečiva
- Promíchejte a vytvarujte do dvou válečků
- Válečky zabalte do potravinové fólie, kterou na koncích zavažte na uzlík
- Dejte vařit do hrnce s vroucí vodou na 20 minut
- Vyndejte, sundejte fólii a knedlík rozkrájejte na asi půl centimetrová kolečka
Jaká jídla se nejlépe hodí ke karlovarskému knedlíku?
Karlovarský knedlík je skvělý například k pečenému masu. Bude vám ladit s pečenou kachnou nebo s pečeným vepřovým bůčkem.
Není překvapením, že se karlovarský knedlík hodí i k omáčkám. Vyzkoušejte ho třeba ke svíčkové, znojemské nebo s rajskou omáčkou.
Náš tip: Karlovarské knedlíky můžete vytvarovat také do kuliček – zhruba o velikosti tenisového míčku a podávat s uzeným masem a osmaženou cibulkou. Doporučujeme dozdobit ještě snítkou čerstvé petrželky.
Karlovarský knedlík už umíte, ale teď by se vám hodil recept i na další druhy knedlíků? Tak pak mrkněte na následující, máme pro vás hned dva!