Jak na to

Recepty z červené čočky: rychlá večeře i tipy co k obědu

24.02.2021

Proč vařit z červené čočky? Jde o zdravou, levnou surovinu, která se dá upravit na tisíc způsobů, a vaření s ní je snadné a rychlé! Navíc obsahuje rostlinné bílkoviny, je bohatým zdrojem vlákniny a železa. 

Recept na červenou čočku

Červená čočka má tu výhodu, že je uvařená během několika málo minut. Není třeba ji dopředu namáčet a podávat ji můžete jen tak samotnou se zeleninou, k masu, tofu nebo z ní udělat salát. Každý má jistě svůj oblíbený recept z čočky, ale co takhle vyzkoušet ji trochu jinak? Tady je jeden z našich receptů na červenou čočku. Anebo zkuste zdravé muffiny s červenou čočkou.

Vyzkoušejte čočku v salátech 

Červená čočka se hodí i do salátů. Vyzkoušejte třeba zeleninový salát, kdy použijete základ jako na šopský salát, do kterého na konec přidáte konzervu tuňáka ve vlastní šťávě a vše doplníte vařeným vajíčkem. A jestli nemáte chuť na maso, použijte místo tuňáka pesto ze sušených rajčat, pečených paprik nebo medvědího česneku. Skvělý je také čočkový salát s máslovou dýní.

Top 3 recepty z červené čočky

  1. Polévka! Jeden z nejoblíbenějších receptů z červené čočky je rychlá polévka, která je skvělá se zeleninou, má lehce pikantní chuť a je zjemněná řeckým jogurtem. Vyzkoušejte náš recept na pikantní zeleninovou polévku s čočkou.
  2. Čočkové kari! Další báječný nápad, jak červenou čočku připravit snadno a rychle, k obědu i k večeři, pro sebe nebo pro celou rodinu. Tady je náš osvědčený recept na lehce pikantní čočkové kari se špenátem.
  3. Jak už jsme řekli, čočku můžete udělat v podstatě s jakýmikoliv surovinami a vždycky vykouzlíte parádní pokrm. Hodí se tak i na recept „co dům dal“, kdy můžete hravě upotřebit suroviny, které vám zbyly v ledničce z předešlého vaření. Co takhle červenou čočku s brokolicí? Rychlá a zdravá večeře je na stole za pár chvil.

 

Náš tip: Díky vysokému obsahu bílkovin vám červená čočka může nahradit maso. Nevěříte? Důkaz místo slibů – dejte si špagety po boloňsku s čočkou!

A protože receptů s červenou čočkou není nikdy dost, máme pro vás ještě další dva skvělé tipy. 

Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Čočkovo-batátové placičky

30 minut 4 porce
Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Čočkové kari s kokosovým mlékem – hotové za 20 minut

30 minut 3 porce

 

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept