Jak na to

Vepřová panenka jako luxusní pochoutka na oběd i k večeři

19.03.2021

Vepřová panenka se řadí mezi ty nejlepší kousky masa. Skvěle chutná, navíc je snadná na přípravu a rychlý oběd či večeři z ní vykouzlíte raz dva. Připravili jsme si pro vás hned několik tipů, jak panenku připravit a podávat.

Pečená vepřová panenka na slano i na sladko

Vepřová panenka je dlouhý tenký kus vepřového masa, velmi šťavnatý a libový, jen ho stačí správně připravit a máte neskutečnou pochoutku. Vyzkoušejte úžasný recept, kde hraje hlavní roli vepřová panenka v bylinkové krustě. A co my na tomto kousku masa milujeme nejvíc? Je báječné jak na slaný způsob, tak i na sladko. Ochutnejte třeba vepřovou panenku pečenou se sušeným ovocem.

Jak rychle připravit vepřovou panenku na oběd či k večeři?

Spěcháte a potřebujete mít oběd či večeři co nejrychleji? Pak je nejsnazší potřít celý kus panenky olivovým olejem, posolit, popepřit a položit ho na rozpálenou pánev. Zprudka jej ze všech stran opečte, stačí z každé strany minuta až dvě, aby vám uvnitř zůstalo maso krásně vláčné a růžové, a máte hotovo!

Pokud máte raději maso víc propečené, udělejte si z válečku panenky medailonky, asi 2 centimetry široké a opékejte panenku takto na plátky. Opět stačí z každé strany cca 90 vteřin.

Vepřovou panenku podávejte třeba s americkými bramboryzapečenými brambory s chedarem, grilovanou nebo zapečenou zelenina, ale klidně i se zeleninovým salátem nebo salátem bramborový s rajčátky či bramborovým salátem s ananasem.

Vepřové maso a další recepty

Vepřové maso je v českých domácnostech jedno z nejpoužívanějších, proto možná oceníte i další recepty s vepřovým.

Můžete zkusit třeba vepřové na houbách nebo vepřové maso s pórkem a houbami. Skvělý recept máme také na segedínský guláš z vepřového nebo vepřové na kmíně. Rozhodně vyzkoušejte také pomalu pečený vepřový bůček.

Zaujaly vás naše tipy, jak připravit vepřovou panenku? A co takhle vyzkoušet ještě další masové recepty? Tyhle dva vás zaručeně dostanou! 

Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Kuře po Provensálsku

55 minut 6 porcí
Oběd, Večeře, Hlavní jídlo, Všechny

Anglická slavnostní pečeně

110 minut 4 porce

#instagram

Recepty na každý den

Máte doma nejrůznější ingredience, ale nemáte nápad, jak je spojit v dobré a zdravé jídlo? Tak se nechte inspirovat na našem Instagramu.

x

Nemůžete najít ten správný recept? Zkuste zadat ingredience z vaší ledničky a nechte se inspirovat.

Generuj recept